Týden modlitebních shromáždění

Týden modlitebních shromáždění

Evangelický sbor v Kladně se jako každý rok připojil ke společným modlitbám za jednotu křesťanů. V termínu od 13.1. do 18.1.2018 proběhla shromáždění v různých církvích, přičemž v úterý 15.1. od 18 hodin jsme přivítali účastníky v Evangelickém kostele. Náš farář Leonardo Teca posloužil pak ve středu 16.1. v kostele...

Advent a Vánoce

Advent a Vánoce

Adventní čas byl v našem sboru pestrý. Přinášíme fotografie jak ze slavnostních bohoslužeb ke 100 letům církve (16. prosince), kdy přestavil svou činnost pěvecký sbor, tak z dětské besídky, jež zpestřila poslední adventní neděli 23.12.2018. Bohatá účast pokračovala i o Vánocích a budeme se těšit na další akce.

Prodej pro Diakonii, 100 let a co nevíte o TGM - OC Central

Prodej pro Diakonii, 100 let a co nevíte o TGM - OC Central

Děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc koupí výrobků chráněných dílen Diakonie ČCE Litoměřice (keramika), adventních věnců a dalších předmětů ze Slunce Unhošť či Mementa Lidice a dárkového vína z Nosislavi. Výtěžek ve výši téměř 100 tisíc Kč je určen na rozvoj práce s postiženými a sociálně ohroženými klienty.

100 let Evangelické církve: Slavnostní shromáždění

100 let Evangelické církve: Slavnostní shromáždění

Českobratrská církev evangelická vznikla v prosinci 2018. Společně jsme si připomněli toto významné jubileum v neděli 25.11.2018 spolu s bývalými statutárními zástupci církve - synodním seniorem Joelem Rumlem a synodními kurátorkami Mahulenou Čejkovou, Lydií Roskovcovou a Liou Valkovou.

Vyhlížení adventu na radniční věži

Vyhlížení adventu na radniční věži

Po loňském zájmu veřejnosti jsme zpřístupnili radniční věž i letos v rámci Vyhlížení adventu. Každý měl možnost se v tichu a s výhledem zamyslet nad významem nadcházejícího předvánočního období.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​