Starý zákon a moderní archeologie

Starý zákon a moderní archeologie

O tom, jak se moderní archeologie zrcadlí v textech Starého zákona, o zajímavých objevech, historii archeologických bádání a jejich vlivu na výklad Písma povídal v Evangelickém kostele velmi poutavě doc. Mgr. Petr Sláma, Th.D., biblický teolog a judaista, specialista na starověké dějiny Starého zákona z Evangelické...

Diakonie a spiritualita

Diakonie a spiritualita

O duchovní péči v sociálních službách vyprávěl a se všemi zájemci diskutoval Štěpán Brodský, člen správní rady Diakonie ČCE jako významného poskytovatele sociálních služeb. Program proběhl v Evangelickém kostele v neděli 20.10.2019 od 10:15. Bohoslužby, které Štěpán Brodský tentokrát vedl, jsou pravidelně každou neděli...

Ridina Ahmedová Hlasem

Ridina Ahmedová Hlasem

Koncert výrazné a originální zpěvačky Ridiny Ahmedové s názvem Hlasem a podtitulem koncert pro jednu ženu a mnoho jejích hlasů jste mohli plně prožít v Evangelickém kostele ve čtvrtek 26.9.2019 od 18 hodin. Za světla i ve tmě bylo možné naslouchat originálnímu pojetí hudby a také se zapojit.

Proč?

Proč?

Velký ohlas mělo vystoupení Elišky Havelkové o smyslu života navzdory utrpení, a to jak kázání, tak přednáška a dlouhá beseda. Je to provokativní téma, které neřešíme, dokud se nás nedotkne a neevokuje onu věčnou otázku: Proč zrovna já (on/ona)? Evangelický kostel v Kladně, 26.5.2019 od 9 hodin.

Noc kostelů je za námi

Noc kostelů je za námi

Pro Noc kostelů jsme připravili bohatý program, od dětského divadelního ztvárnění apokryfu Karla Čapka, přes koncerty klasické a etnické hudby, až po čtení parafrázované Bible či meditaci v setmělém kostele s podtextem sedmi Ježíšových slov na kříži od Josepha Haydna.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​