Do ZOO!

Do ZOO!

Rodinná neděle 19.5.2019 začala v Evangelickém kostele bohoslužbami v 9 hodin. V předpremiéře jsme mohli vidět divadelní představení na motivy apokryfu Karla Čapka. Odpoledne pak rodiny s dětmi vyrazily do Zooparku Zájezd, kde viděly komentované krmení zvířat a účastnily se další zábavy.

Metalová hudba v kostele

Metalová hudba v kostele

Filip Boháč není úplně klasický evangelický farář. K jeho zálibám, kromě jiného, patří přetváření písní, které se normálně zpívají v kostele, do metalové podoby. Vznikají tak velmi zajímavá hudební díla, která neurazí ani ucho toho, kdo jinak metal neposlouchá. V Evangelickém kostele byl Filip Boháč v neděli 28.4.2019.

Jaromír Plíšek o správě církve

Jaromír Plíšek o správě církve

Velvyslanec, CEO církve, nebo písničkář? Není třeba vybírat z navržených možností. Stačí napsat: Jaromír Plíšek. A je tady písničkář (autor některých písní ve zpěvníku Svítá), dřívější velvyslanec v Rumunsku či Maďarsku a v současnosti vedoucí tajemník Ústřední církevní kanceláře ČCE. Kromě toho také cestovatel či skaut.

Týden modlitebních shromáždění

Týden modlitebních shromáždění

Evangelický sbor v Kladně se jako každý rok připojil ke společným modlitbám za jednotu křesťanů. V termínu od 13.1. do 18.1.2018 proběhla shromáždění v různých církvích, přičemž v úterý 15.1. od 18 hodin jsme přivítali účastníky v Evangelickém kostele. Náš farář Leonardo Teca posloužil pak ve středu 16.1. v kostele...

Advent a Vánoce

Advent a Vánoce

Adventní čas byl v našem sboru pestrý. Přinášíme fotografie jak ze slavnostních bohoslužeb ke 100 letům církve (16. prosince), kdy přestavil svou činnost pěvecký sbor, tak z dětské besídky, jež zpestřila poslední adventní neděli 23.12.2018. Bohatá účast pokračovala i o Vánocích a budeme se těšit na další akce.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​