HLASOPLET

HLASOPLET

Koncert skupiny Hlasoplet, tedy pěti čistých mužských hlasů, která má v repertoáru spirituály, jazzové kousky, české a světové evergreeny v osobitých úpravách, ale i autorskou tvorbu. Vynikající koncert v Evangelickém kostele si všichni zúčastnění opravdu užili.

100 let Evangelické církve: Výstava

100 let Evangelické církve: Výstava

Srdečně zveme na poučnou a velmi přehlednou výstavu ke stoletému výročí založení Českobratrské církve evangelické. Autorem výstavy je Peter Morée, který ji také 16.9.2018 v 11 hodin zahájil. Výstava je ke shlédnutí v Evangelickém kostele každou neděli v čase 8:30 - 11:30, nebo po domluvě, a to až do konce října 2018.

Sestry on-line

Sestry on-line

Andrea Hýblová je sice řádová sestra z kongregace Dcery sv. Pavla, ale rozhodně tak na první pohled nepůsobí. Jejím posláním je totiž moderní komunikace, a proto žije nejen v tichu kláštera uprostřed modliteb, ale zároveň také v on-line světě či mezi knihami, které Paulínky vydávají.

Církev ani život neřídí manažeři

Církev ani život neřídí manažeři

Sugestivní vypravěč Zdeněk Susa se s námi podělil o své vzpomínky a zážitky z dětství i zkušenosti s Evangelickou církví, na jejímž vedení se dlouho aktivně podílel, zejména jako synodní kurátor, ale i v řadě dalších rolí, a to v neděli 7. října 2018 od 9 hodin (br. Susa posloužil rovněž kázáním).

Jak se dělal evangelík

Jak se dělal evangelík

Trochu zvláštní název přednášky a besedy naznačil, že jsme se třetí neděli v září (16.9.) sešli v Evangelickém kostele s Dr. Peterem Morée nad historií naší církve, různými zásadními okamžiky, kterými procházela, a osudy lidí s ní spojených. Přednáška se uskutečnila hned po bohoslužbách a následovala ji vernisáž výstavy...

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​