Hudba, divadlo - netradiční oslovení

Hudba, divadlo - netradiční oslovení

Pavel Dvořáček je velmi zajímavou osobností: evangelický farář, textař, aranžér a zpěvák skupiny Berani, autor divadelních her pro děti. Rádi jsme si poslechli jeho kázání v neděli 29.4.2018 a následné povídání nejen o hudbě. A hlavně jsme společně zazpívali a okomentovali písničky ze zpěvníku Svítá.

Obchodování s lidmi  a novodobé otroctví

Obchodování s lidmi a novodobé otroctví

Předejdou nás do Božího království, jakou mají šanci vrátit se do normálního života? Mgr. ThLic. Blanka Stráníková (sestra Klára Marie) představila terénní práci a pomoc ženám, které se ocitly ve víru prostituce. Evangelický kostel - pondělí 9.4.2018 od 18 hodin.

Medvídek Pú a MEDová církev

Medvídek Pú a MEDová církev

Originálně a s humorem - podívejme se prostě trochu jinak na ne vždy veselé dějiny evangelické církve v jejím stoletém běhu. S Jaroslavem Pecharem, farářem v Praze - Braníku, a Medvídkem Pú. V neděli 25.3.2018 od 10:18 h. Jaroslav Pechar v Evangelickém kostele také kázal.

Homosexuálové v církvi

Homosexuálové v církvi

Ve spolupráci se sdružením LOGOS natáčí Česká televize dokument o životě homosexuálů v církvi, o jejich osudech, názorech, poslání, aktivitách i o tom, jak jsou přijímáni svým okolím. V neděli 28.1.2018 jsme tak měli možnost se setkat se štábem při našich bohoslužbách. V hlavní roli Zdeněk Turek, kurátor.

100 let Evangelické církve: Ekumenické setkání

100 let Evangelické církve: Ekumenické setkání

K zahájení stého roku existence Evangelické církve jako pokračovatelky tolerančních církví v Čechách proběhlo Ekumenické setkání s doprovodem a kytarovým koncertem Slávka Klecandra v rámci ekumenického týdne modliteb. V úterý 16.1.2018 od 18 hodin jsme tak mohli vyslechnout žalmy v originálním podání.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​