Sestry on-line

Sestry on-line

Andrea Hýblová je sice řádová sestra z kongregace Dcery sv. Pavla, ale rozhodně tak na první pohled nepůsobí. Jejím posláním je totiž moderní komunikace, a proto žije nejen v tichu kláštera uprostřed modliteb, ale zároveň také v on-line světě či mezi knihami, které Paulínky vydávají.

Církev ani život neřídí manažeři

Církev ani život neřídí manažeři

Sugestivní vypravěč Zdeněk Susa se s námi podělil o své vzpomínky a zážitky z dětství i zkušenosti s Evangelickou církví, na jejímž vedení se dlouho aktivně podílel, zejména jako synodní kurátor, ale i v řadě dalších rolí, a to v neděli 7. října 2018 od 9 hodin (br. Susa posloužil rovněž kázáním).

Jak se dělal evangelík

Jak se dělal evangelík

Trochu zvláštní název přednášky a besedy naznačil, že jsme se třetí neděli v září (16.9.) sešli v Evangelickém kostele s Dr. Peterem Morée nad historií naší církve, různými zásadními okamžiky, kterými procházela, a osudy lidí s ní spojených. Přednáška se uskutečnila hned po bohoslužbách a následovala ji vernisáž výstavy...

Jak se dělá církev

Jak se dělá církev

Vedení církve je pro každého člena synodní rady náročné a znamená změnu priorit a životního stylu. Přináší však také nové výzvy a možnosti. Vladimír Zikmund jako synodní kurátor má svou vizi i zkušenosti z dynamického procesu, kterým se utváří církev pro dnešek i na řadu let dopředu - zjistili jsme to v neděli 17.6.2018.

Sibiř: nekonečný prostor

Sibiř: nekonečný prostor

Historička a sportovkyně Mgr. Gabriela Havlůjová se na kladenské radnici stará o neziskový sektor. Ale také ráda putuje (nebo i běhá) po stopách významných Čechů - třeba na Sibiři. Její povídání doprovázené fotografiemi ze země pro nás povětšinou neznámé jsme se zájmem slyšeli v Evangelickém kostele v neděli 27.5.2018...

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​