Noc kostelů? Letos byla 25. května!

Noc kostelů? Letos byla 25. května!

Letošní Noc kostelů byla jako obvykle v Evangelickém kostele bohatá - program zahrnoval vernisáž výstavy obrazů Kateřiny Machytkové Ke světlu, originální povídání Zdeňka Turka o loutkách a jejich životě, představení sborových aktivit i zajímavostí z archivu, chvíli pro varhany a housle či závěrečné ztišení, nechyběl...

Vernisáž - Jazzika a vynikající nálada

Vernisáž - Jazzika a vynikající nálada

Koncert skupiny Jazzika otevřel výstavu 10 a víc fotografa Jana Matějky. Na akci vládla vynikající nálada podpořená kvalitní a k tanci zvoucí hudbou. Výstava trvala do 20. května 2018.

Zpět do první republiky

Zpět do první republiky

V rámci akce Kladenské století podpořené Městem Kladno jsme poslouchali swing, jazz i boogie-woogie. Evergreeny pro každého hrál v neděli 13.5.2018 od 19 hodin Revival Swing Band Praha - podle slov členů souboru poprvé v kostele. Ovšem nálada mezi posluchači i muzikanty byla výborná.

Hudba, divadlo - netradiční oslovení

Hudba, divadlo - netradiční oslovení

Pavel Dvořáček je velmi zajímavou osobností: evangelický farář, textař, aranžér a zpěvák skupiny Berani, autor divadelních her pro děti. Rádi jsme si poslechli jeho kázání v neděli 29.4.2018 a následné povídání nejen o hudbě. A hlavně jsme společně zazpívali a okomentovali písničky ze zpěvníku Svítá.

Obchodování s lidmi  a novodobé otroctví

Obchodování s lidmi a novodobé otroctví

Předejdou nás do Božího království, jakou mají šanci vrátit se do normálního života? Mgr. ThLic. Blanka Stráníková (sestra Klára Marie) představila terénní práci a pomoc ženám, které se ocitly ve víru prostituce. Evangelický kostel - pondělí 9.4.2018 od 18 hodin.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​