Do konce měsíce nás v Evangelickém kostele čeká řada hostů, a to i po slavnosti 12.5. Již v neděli 19.5.2024 povede bohoslužby připomínající seslání Ducha svatého bývalá berounská farářka Dagmar Ondříčková. Budeme slavit Večeři Páně, zveme všechny. V květnu však není žádná všední neděle ...

O týden později, 26.5.2024, nás navštíví hosté z Brém, kteří by rádi navázali na naši spolupráci s Dr. Ernstem Uhlem. Přijedou tedy jak farář Dr. Bernd Kuschnerus, tak i kurátorka Edda Bosse. Bohoslužby budou v námi známém formátu, což znamená, že hostující farář poslouží kázáním v němčině, které bude paralelně překládáno do češtiny. Následně u kávy a čaje pobesedujeme s hosty.

Pozvánka v pdf ke stažení.

Když už jsme u plánů, pak určitě stojí za zmínku Noc kostelů, která bude v pátek 7.6.2024. Program v našem kostele začne v 18:00 a potrvá zhruba do 22:00. Vše brzy upřesníme, ale na co se můžeme těšit? Na vystoupení dětí z adaptační skupiny, které se s námi tímto budou loučit. Adaptační skupina po dvou letech skončí s koncem školního roku, zbylé děti nastoupí v září do českých škol a školek. Laďka Pfeferová nabídne varhanní koncert. Vystoupí také skupina Song Ladies, paní Kateryna Kolcová - Tlustá z Ukrajiny (žije v ČR), bubny a zpěv nabídne duo Kamča - Leonardo. Nebudou chybět výrobky naši Marie Sikorové a Fair trade. Prostě je na co se těšit.

V červnu pak plánujeme rodinné bohoslužby pod vedením Zvonimíra Šorma, a to 23.6.2024.

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​