100 let Evangelické církve: Slavnostní shromáždění

100 let Evangelické církve: Slavnostní shromáždění

Českobratrská církev evangelická vznikla v prosinci 2018. Společně jsme si připomněli toto významné jubileum v neděli 25.11.2018 spolu s bývalými statutárními zástupci církve - synodním seniorem Joelem Rumlem a synodními kurátorkami Mahulenou Čejkovou, Lydií Roskovcovou a Liou Valkovou.

Vyhlížení adventu na radniční věži

Vyhlížení adventu na radniční věži

Po loňském zájmu veřejnosti jsme zpřístupnili radniční věž i letos v rámci Vyhlížení adventu. Každý měl možnost se v tichu a s výhledem zamyslet nad významem nadcházejícího předvánočního období.

HLASOPLET

HLASOPLET

Koncert skupiny Hlasoplet, tedy pěti čistých mužských hlasů, která má v repertoáru spirituály, jazzové kousky, české a světové evergreeny v osobitých úpravách, ale i autorskou tvorbu. Vynikající koncert v Evangelickém kostele si všichni zúčastnění opravdu užili.

100 let Evangelické církve: Výstava

100 let Evangelické církve: Výstava

Srdečně zveme na poučnou a velmi přehlednou výstavu ke stoletému výročí založení Českobratrské církve evangelické. Autorem výstavy je Peter Morée, který ji také 16.9.2018 v 11 hodin zahájil. Výstava je ke shlédnutí v Evangelickém kostele každou neděli v čase 8:30 - 11:30, nebo po domluvě, a to až do konce října 2018.

Sestry on-line

Sestry on-line

Andrea Hýblová je sice řádová sestra z kongregace Dcery sv. Pavla, ale rozhodně tak na první pohled nepůsobí. Jejím posláním je totiž moderní komunikace, a proto žije nejen v tichu kláštera uprostřed modliteb, ale zároveň také v on-line světě či mezi knihami, které Paulínky vydávají.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​