Song Ladies v Evangelickém kostele

Song Ladies v Evangelickém kostele

V pondělí 20.12.2021 bylo možné přijít si vychutnat krásu zpěvu ve vánočním čase do Evangelického kostela - od 18 hodin se zde konal koncert pěveckého souboru Song Ladies. Potěšil všechny příznivce sborového zpěvu i kohokoli, kdo potřeboval najít v předvánočním shonu chvíli klidu.

Slavnost díkčinění

Slavnost díkčinění

Slavnostní bohoslužby vděčnosti za dary života, jež dostáváme od Hospodina, proběhly v Evangelickém kostele v Kladně v neděli 17.10.2021. Připojujeme pár ilustrací slavnostní atmosféry.

Opravené varhany zazněly naplno 20. září

Opravené varhany zazněly naplno 20. září

Po dvou letech oprav můžeme opět využívat varhany v Evangelickém kostele nejen k doprovodu zpěvu při bohoslužbách. Slavnostní uvedení do provozu jsme svěřili církevnímu kantorovi Ladislavu Moravetzovi. V neděli 20. září 2020 jsme měli možnost při dopoledním koncertu vychutnat všechny odstíny jejich zvuku.

Folgar, Tolkien, Seton

Folgar, Tolkien, Seton

Jaroslav Foglar, J. R. R. Tolkien a E. T. Seton jsou postavy, jež vynikaly nejen svým literárním dílem. Jejich životem se zabýval podrobně prof. Pavel Hošek, jinak religionista z Evangelické teologické fakulty UK. Vydal o nich životopisné knihy a o vybraná témata se s námi podělil 13.9.2020 v Evangelickém kostele.

Seniorátní den v Kladně

Seniorátní den v Kladně

V neděli 13.9.2020 jsme pořádali seniorátní den. Rodinné bohoslužby začaly mimořádně až v 10 hodin. Po procházce městem a společném obědě nás čekala odpolední přednáška prof. Pavla Hoška z Evangelické teologické fakulty UK. Kromě toho program pro děti i prostor pro rozhovor. Přes malou účast byla atmosféra výtečná,...

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​