Jaromír Plíšek o správě církve

Jaromír Plíšek o správě církve

Velvyslanec, CEO církve, nebo písničkář? Není třeba vybírat z navržených možností. Stačí napsat: Jaromír Plíšek. A je tady písničkář (autor některých písní ve zpěvníku Svítá), dřívější velvyslanec v Rumunsku či Maďarsku a v současnosti vedoucí tajemník Ústřední církevní kanceláře ČCE. Kromě toho také cestovatel či skaut.

Týden modlitebních shromáždění

Týden modlitebních shromáždění

Evangelický sbor v Kladně se jako každý rok připojil ke společným modlitbám za jednotu křesťanů. V termínu od 13.1. do 18.1.2018 proběhla shromáždění v různých církvích, přičemž v úterý 15.1. od 18 hodin jsme přivítali účastníky v Evangelickém kostele. Náš farář Leonardo Teca posloužil pak ve středu 16.1. v kostele...

100 let Evangelické církve: Slavnostní shromáždění

100 let Evangelické církve: Slavnostní shromáždění

Českobratrská církev evangelická vznikla v prosinci 2018. Společně jsme si připomněli toto významné jubileum v neděli 25.11.2018 spolu s bývalými statutárními zástupci církve - synodním seniorem Joelem Rumlem a synodními kurátorkami Mahulenou Čejkovou, Lydií Roskovcovou a Liou Valkovou.

Vyhlížení adventu na radniční věži

Vyhlížení adventu na radniční věži

Po loňském zájmu veřejnosti jsme zpřístupnili radniční věž i letos v rámci Vyhlížení adventu. Každý měl možnost se v tichu a s výhledem zamyslet nad významem nadcházejícího předvánočního období.

HLASOPLET

HLASOPLET

Koncert skupiny Hlasoplet, tedy pěti čistých mužských hlasů, která má v repertoáru spirituály, jazzové kousky, české a světové evergreeny v osobitých úpravách, ale i autorskou tvorbu. Vynikající koncert v Evangelickém kostele si všichni zúčastnění opravdu užili.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​