Proč?

Proč?

Velký ohlas mělo vystoupení Elišky Havelkové o smyslu života navzdory utrpení, a to jak kázání, tak přednáška a dlouhá beseda. Je to provokativní téma, které neřešíme, dokud se nás nedotkne a neevokuje onu věčnou otázku: Proč zrovna já (on/ona)? Evangelický kostel v Kladně, 26.5.2019 od 9 hodin.

Noc kostelů je za námi

Noc kostelů je za námi

Pro Noc kostelů jsme připravili bohatý program, od dětského divadelního ztvárnění apokryfu Karla Čapka, přes koncerty klasické a etnické hudby, až po čtení parafrázované Bible či meditaci v setmělém kostele s podtextem sedmi Ježíšových slov na kříži od Josepha Haydna.

Do ZOO!

Do ZOO!

Rodinná neděle 19.5.2019 začala v Evangelickém kostele bohoslužbami v 9 hodin. V předpremiéře jsme mohli vidět divadelní představení na motivy apokryfu Karla Čapka. Odpoledne pak rodiny s dětmi vyrazily do Zooparku Zájezd, kde viděly komentované krmení zvířat a účastnily se další zábavy.

Metalová hudba v kostele

Metalová hudba v kostele

Filip Boháč není úplně klasický evangelický farář. K jeho zálibám, kromě jiného, patří přetváření písní, které se normálně zpívají v kostele, do metalové podoby. Vznikají tak velmi zajímavá hudební díla, která neurazí ani ucho toho, kdo jinak metal neposlouchá. V Evangelickém kostele byl Filip Boháč v neděli 28.4.2019.

Jaromír Plíšek o správě církve

Jaromír Plíšek o správě církve

Velvyslanec, CEO církve, nebo písničkář? Není třeba vybírat z navržených možností. Stačí napsat: Jaromír Plíšek. A je tady písničkář (autor některých písní ve zpěvníku Svítá), dřívější velvyslanec v Rumunsku či Maďarsku a v současnosti vedoucí tajemník Ústřední církevní kanceláře ČCE. Kromě toho také cestovatel či skaut.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​