Jak se dělá církev

Jak se dělá církev

Vedení církve je pro každého člena synodní rady náročné a znamená změnu priorit a životního stylu. Přináší však také nové výzvy a možnosti. Vladimír Zikmund jako synodní kurátor má svou vizi i zkušenosti z dynamického procesu, kterým se utváří církev pro dnešek i na řadu let dopředu - zjistili jsme to v neděli 17.6.2018.

Sibiř: nekonečný prostor

Sibiř: nekonečný prostor

Historička a sportovkyně Mgr. Gabriela Havlůjová se na kladenské radnici stará o neziskový sektor. Ale také ráda putuje (nebo i běhá) po stopách významných Čechů - třeba na Sibiři. Její povídání doprovázené fotografiemi ze země pro nás povětšinou neznámé jsme se zájmem slyšeli v Evangelickém kostele v neděli 27.5.2018...

Noc kostelů? Letos byla 25. května!

Noc kostelů? Letos byla 25. května!

Letošní Noc kostelů byla jako obvykle v Evangelickém kostele bohatá - program zahrnoval vernisáž výstavy obrazů Kateřiny Machytkové Ke světlu, originální povídání Zdeňka Turka o loutkách a jejich životě, představení sborových aktivit i zajímavostí z archivu, chvíli pro varhany a housle či závěrečné ztišení, nechyběl...

Vernisáž - Jazzika a vynikající nálada

Vernisáž - Jazzika a vynikající nálada

Koncert skupiny Jazzika otevřel výstavu 10 a víc fotografa Jana Matějky. Na akci vládla vynikající nálada podpořená kvalitní a k tanci zvoucí hudbou. Výstava trvala do 20. května 2018.

Zpět do první republiky

Zpět do první republiky

V rámci akce Kladenské století podpořené Městem Kladno jsme poslouchali swing, jazz i boogie-woogie. Evergreeny pro každého hrál v neděli 13.5.2018 od 19 hodin Revival Swing Band Praha - podle slov členů souboru poprvé v kostele. Ovšem nálada mezi posluchači i muzikanty byla výborná.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​