Metalová hudba v kostele

Metalová hudba v kostele

Filip Boháč není úplně klasický evangelický farář. K jeho zálibám, kromě jiného, patří přetváření písní, které se normálně zpívají v kostele, do metalové podoby. Vznikají tak velmi zajímavá hudební díla, která neurazí ani ucho toho, kdo jinak metal neposlouchá. V Evangelickém kostele bude Filip Boháč v neděli 28.4.2019.

Pečuj doma

Pečuj doma

Pečujete o někoho blízkého? Jste začátečník nebo si chcete některé dovednosti zlepšit? Chcete se potkat s dalšími pečujícími? Diakonie ČCE pořádá řadu kurzů a následných setkávání. Rádi bychom tyto kurzy uspořádali také v kladenském Evangelickém kostele. Pokud máte zájem, napište nám, prosíme, předběžnou přihlášku.

Česká televize o evangelickém faráři v Kladně

Česká televize o evangelickém faráři v Kladně

Leonardo Teca vypráví o svém životě, zvyklostech, pohnutkách a zkušenostech s Evangelickou církví a křesťanstvím v České republice a v jeho současném působišti, tedy v kladenském evangelickém sboru. Zhruba desetiminutový dokument v rámci Křesťanského magazínu odvysílala Česká televize.

Advent a Vánoce

Advent a Vánoce

Adventní čas byl v našem sboru pestrý. Přinášíme fotografie jak ze slavnostních bohoslužeb ke 100 letům církve (16. prosince), kdy přestavil svou činnost pěvecký sbor, tak z dětské besídky, jež zpestřila poslední adventní neděli 23.12.2018. Bohatá účast pokračovala i o Vánocích a budeme se těšit na další akce.

Prodej pro Diakonii, 100 let a co nevíte o TGM - OC Central

Prodej pro Diakonii, 100 let a co nevíte o TGM - OC Central

Děkujeme všem, kteří přispěli na dobrou věc koupí výrobků chráněných dílen Diakonie ČCE Litoměřice (keramika), adventních věnců a dalších předmětů ze Slunce Unhošť či Mementa Lidice a dárkového vína z Nosislavi. Výtěžek ve výši téměř 100 tisíc Kč je určen na rozvoj práce s postiženými a sociálně ohroženými klienty.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​