Reportáž k Příběhu varhan

Reportáž k Příběhu varhan

Varhany v Evangelickém kostele v Kladně se po 100 letech dočkaly generální opravy. Teď mohou sloužit dalším generacím. Oprava trvala dva roky a přišla na více než 300 tisíc korun. O Příběhu varhan v Kladně natáčela Bára Kvapilová z Českého rozhlasu.

Pavla Sirůčková: Příběh varhan

Pavla Sirůčková: Příběh varhan

V rámci slavnostního uvedení opravených varhan do provozu (20. září 2020 od 10:30) proběhne také vernisáž výstavy fotografií Pavly Sirůčkové s názvem Příběh varhan. Fotografie si pak můžete prohlédnout až do 1. listopadu 2020, a to vždy v neděli po bohoslužbách, tedy cca od 10 hodin, případně po domluvě i v jiném čase.

Poslouchejte a sdílejte

Poslouchejte a sdílejte

Evangelická církev spustila v prvních dnech krize na jaře 2020 evangelický audioarchiv, ve kterém můžete najít stovky úvah, písní zpívaných či jen jako doprovod, načtené knihy a další nahrávky. Jsme rádi, že je posloucháte i nadále. Církev neustále pokračuje v nové produkci a stojí za to ji sledovat.

ZOOpark Zájezd Vás zve

ZOOpark Zájezd Vás zve

ZOOPARK Zájezd prostřednictvím kladenského evangelického sboru nabízí volné vstupenky pro rodiny s dětmi – jako pomoc pro ty, kteří utrpěli újmu v rámci COVID krize (např. omezení či ztráta příjmů), či jako poděkování pro všechny, kteří se účastní akce Diakonie ČCE Krabice od bot (ať už přispěli, nebo se teprve chystají).

Noc kostelů se vydařila

Noc kostelů se vydařila

Noc kostelů i přes karanténou vyvolaný posun termínu proběhla 12.6. 2020 a přilákala řadu návštěvníků. Evangelický kostel navštívilo 80 lidí, aby kromě úvodního slova faráře Leonarda Tecy shlédlo divadelní hru s názvem Tři mládenci v Nabově peci v režii Pavly Zetkové. Následoval koncert soboru KlaPoT pod vedením...

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​