Předvánoční koncert Song Ladies

Předvánoční koncert Song Ladies

Stalo se už tradicí, že se před Vánoci můžeme v Evangelickém kostele potěšit zpěvem formace Song Ladies. Tentokrát se koncert uskuteční 15. prosince 2023 od 18 hodin. Vřele doporučujeme Vaší pozornosti a těšíme se na plný kostel dychtivých posluchačů. V závěru programu se budou moci všichi přidat k vánočnímu koledování.

Štědrý den se zpěvem

Štědrý den se zpěvem

V neděli 24.12.2023, tedy o Štědrém dni, je možné si zpestřit vánoční atmosféru a sváteční očekávání nejen bohoslužbami v Evangelickém kostele od 9 hodin, nýbrž také navazujícím programem - pásmem adventní a vánoční hudby v podání pěveckého tělesa KlaPoT (začátek v 10:15). Přijďte se správně naladit na Vánoce!

Noc kostelů 2023 v obrazech

Noc kostelů 2023 v obrazech

Letošní noc kostelů byla milá a úspěšná - Evangelický kostel navštívilo zhruba 90 lidí, kteří mohli shlédnout vystoupení dětí z ukrajinské dětské adaptační skupiny, která v kostele působí, velmi profesionální vystoupení skupiny Song Ladies nebo animovaný film ke 400. výročí Komenského Labyrintu světa a ráje srdce.

Kostel slouží ukrajinským dětem

Kostel slouží ukrajinským dětem

Od počátku prázdnin slouží sborové prostory Evangelického kostela v Kladně dětem z Ukrajiny. Ve všedních dne zde působí adaptační skupina v režii organizace Člověk v tísni. Zpočátku se jednalo o časově ohraničený projekt, ale v srpnu byla smlouva prodloužena na neurčito. Kostel ožil dětským smíchem i mimo neděli. Tak to...

NADHLED v Chomutově

NADHLED v Chomutově

V neděli 12. června se konalo první (a doufejme, že ne poslední) hostující divadelní představení, kdy náš divadelní spolek NADHLED představil hru "Tři mládenci v Nabově peci" v modlitebně ČCE v Chomutově. A to především díky Pavle Zetkové, která napsala scénář, nacvičila představení a domluvila i hostování v Chomutově.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​