Krabice od bot 2020

Krabice od bot 2020

Pandemie koronaviru přiměla mnoho rodin uvažovat nad každým výdajem. Letošní Vánoce tak budou skromnější. Kdy jindy pomáhat rodinám v obtížné situaci, než právě teď? Proto letos Krabice od bot obdaruje nejen děti, ale i jejich rodiče. Jedním ze sběrných míst je také kladenský Evangelický kostel.

Bohoslužby pouze on-line

Bohoslužby pouze on-line

Od neděle 18.10.2020 opět vysíláme bohoslužby on-line. Osobně se bohoslužeb v této době zúčastnit nemůžete, možné jsou jen individuální rozhovory s farářem po předchozí domluvě. Podobně postupují i další sbory Evangelické církve. Srdečně zveme k účasti alespoň po síti.

Reportáž k Příběhu varhan

Reportáž k Příběhu varhan

Varhany v Evangelickém kostele v Kladně se po 100 letech dočkaly generální opravy. Teď mohou sloužit dalším generacím. Oprava trvala dva roky a přišla na více než 300 tisíc korun. O Příběhu varhan v Kladně natáčela Bára Kvapilová z Českého rozhlasu.

Pavla Sirůčková: Příběh varhan

Pavla Sirůčková: Příběh varhan

V rámci slavnostního uvedení opravených varhan do provozu (20. září 2020 od 10:30) proběhne také vernisáž výstavy fotografií Pavly Sirůčkové s názvem Příběh varhan. Fotografie si pak můžete prohlédnout až do 1. listopadu 2020, a to vždy v neděli po bohoslužbách, tedy cca od 10 hodin, případně po domluvě i v jiném čase.

Poslouchejte a sdílejte

Poslouchejte a sdílejte

Evangelická církev spustila v prvních dnech krize na jaře 2020 evangelický audioarchiv, ve kterém můžete najít stovky úvah, písní zpívaných či jen jako doprovod, načtené knihy a další nahrávky. Jsme rádi, že je posloucháte i nadále. Církev neustále pokračuje v nové produkci a stojí za to ji sledovat.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​