Laďa6
Kostel1
Kostel2

Varhany v Evangelickém kostele v Kladně se po 100 letech dočkaly generální opravy. Teď mohou sloužit dalším generacím. Oprava trvala dva roky a přišla na více než 300 tisíc korun. O Příběhu varhan v Kladně natáčela Bára Kvapilová z Českého rozhlasu.

Reportáž si poslechněte na webu rozhlas.cz.

Foto: Miroslav Krhounek

Nedělní kolaudaci opravených varhan si nenechali ujít členové sboru, ani další obyvatelé Kladna. V kostele v ulici Generála Klapálka bylo plno už při ranní bohoslužbě a další lidé přišli ještě během dopoledne. Po krátké přestávce následoval koncert spojený s vernisáží výstavy fotografií Pavly Sirůčkové s názvem Příběh varhan. Výtěžek z prodeje černobílých fotografií má pomoci financovat nákladnou opravu. Některé se prodaly ještě před vernisáží.

Varhany opravil varhanář Josef Poukar z České Třebové. Slavnostního uvedení do provozu se ujal celocírkevní kantor Ladislav Moravetz, který na závěr programu zahrál i tři vlastní skladby.

Prohlédnout si výstavu Příběh varhan a poslechnout si přitom opravený nástroj můžete každou neděli dopoledne až do 1. listopadu 2020. Zvuk nově opravených varhan uslyšíte i v reportáži.

Zdroj: Český rozhlas

 

 

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​