rousky

Pro současný krizový stav nabízí Evangelická církev a sbor v Kladně různé typy pomoci a podpory. Od zařizování nákupů a dalších potřebných činností pro skupiny obyvatel, které jsou ohrožené, až po pravidelné duchovní slovo a možnost komunikace nejen s farářem. Pokud máte zájem o podporu či zasílání informací, ozvěte se nám.

Pro zařazení do seznamu adresátů, kteří dostávají informace ze sboru napište krátký mail na naši adresu: kladno@evangnet.cz.

Další sdělení:

1) Za normálních okolností ti, kdo chodí na biblickou hodinu, jsou ve středu odpoledne na cestě na faru, nebo míříme k sestře Marešové. Tentokrát ze známých důvodů nebyla biblická hodina, místo ní jsme mohli číst výklad, který zájemci obdrželi (a nejen to - také nad ním, písemně, diskutovat). Nedávno jsme dobrali knihu Zjevení a začali jsme probírat knihu Kazatel. První kapitolu jsme probrali, chybělo nám jen pár veršů, a začali jsme s druhou kapitolou. .

2) Jak všichni víme, z omezení shromáždění jsme se dostali k omezení pohybu. Diakonie ČCE, pražský SOM (seniorátní odbor mládeže), a také statutární město Kladno nabízejí pomoc všem, kdo by ji potřebovali např. s nákupem, k dopravě k lékaři apod. Pokud byste věděli o někom, kdo potřebuje, nebo kdybyste sami/y potřebovali/y, neváhejte, dejte vědět. V rámci našeho sboru najdeme dobrovolníky, kteří by rádi pomohli.

 

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​