Velikonoce 2019

Velikonoce 2019

Velikonoční svátky proběhnou v Evangelickém kostele jako obvykle - bohoslužby na Velký pátek se uskuteční od 9 hodin, stejně jako na Boží hod Velikonoční. Při obou shromážděních bude vysluhována Večeře Páně. Více k Velikonocům a také k akcím, které nás čekají, se dočtete ve sborovém dopise.

Metalová hudba v kostele

Metalová hudba v kostele

Filip Boháč není úplně klasický evangelický farář. K jeho zálibám, kromě jiného, patří přetváření písní, které se normálně zpívají v kostele, do metalové podoby. Vznikají tak velmi zajímavá hudební díla, která neurazí ani ucho toho, kdo jinak metal neposlouchá. V Evangelickém kostele bude Filip Boháč v neděli 28.4.2019.

Noc kostelů se blíží

Noc kostelů se blíží

Pro Noc kostelů jsme připravili bohatý program, od dětského divadelního ztvárnění apokryfu Karla Čapka, přes koncerty klasické a etnické hudby, až po čtení parafrázované Bible či meditaci s podtextem sedmi Ježíšových slov na kříži. Evangelický kostel bude otevřený (také k individuálním prohlídkám) 24.5.2019 od 18 do 23...

Pečuj doma

Pečuj doma

Pečujete o někoho blízkého? Jste začátečník nebo si chcete některé dovednosti zlepšit? Chcete se potkat s dalšími pečujícími? Diakonie ČCE pořádá řadu kurzů a následných setkávání. Rádi bychom tyto kurzy uspořádali také v kladenském Evangelickém kostele. Pokud máte zájem, napište nám, prosíme, předběžnou přihlášku.

Česká televize o evangelickém faráři v Kladně

Česká televize o evangelickém faráři v Kladně

Leonardo Teca vypráví o svém životě, zvyklostech, pohnutkách a zkušenostech s Evangelickou církví a křesťanstvím v České republice a v jeho současném působišti, tedy v kladenském evangelickém sboru. Zhruba desetiminutový dokument v rámci Křesťanského magazínu odvysílala Česká televize.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​