Kdo bude evangelickým farářem v Kladně dalších 5 let?

Kdo bude evangelickým farářem v Kladně dalších 5 let?

V neděli 23.2.2020 proběhne na sborovém shromáždění kladenského farního sboru ČCE volba faráře pro příští pětileté období. Kandidátem je stávající kazatel Leonardo Teca. Volbu bude řídit a zároveň poslouží svým kázáním Matěj Opočenský z Prahy-Vršovic.

Máme nový bankovní účet

Máme nový bankovní účet

Chcete Evangelickou církev v Kladně podpořit finančně? Váš dar bude použit na obnovu varhan, údržbu kostela, vybavení pro práci s dětmi, ale také na pořádání koncertů, besed či pomoc při charitativním prodeji výrobků chráněných dílen a další obecně prospěšné činnosti. Od ledna 2020 máme nový bankovní účet.

Vánoční hra: Noc v Betlémě

Vánoční hra: Noc v Betlémě

Pokud jste nebyli na letošní vánoční hře v Evangelickém kostele (22.12.2019), můžete jen litovat - dětští herci ji zahráli s chutí a humorem, dramaturgyně a režisérka Pavla Zetková nemusela nijak zasahovat a všichni přítomní (= plný kostel) se dobře bavili. Vánoční evangelium jsme tak vyslechli zase trochu jinak.

Varhany budou jako nové

Varhany budou jako nové

Na kůru kostela je nyní poněkud prázdno. Přesto zde fotografka Pavla Sirůčková našla inspiraci. Varhany v Evangelickém kostele dospěly do generální opravy: Po roce váhání, průtahů a výměně dodavatele se práce konečně rozběhly a nyní již si píšťaly i další části nejsložitějšího hudebního nástroje dopřávají ozdravnou kúru.

30 svobodných let

30 svobodných let

K třicátému výročí sametové revoluce připravila ČCE speciální web. Jsou na něm události podzimu ´89, jak je zaznamenali na různých místech z celé ČR pamětníci, dokumenty ze synodu, který právě v Praze tehdy probíhal a okamžitě na situaci reagoval, i videa k tématu svobody. I díky vaší spolupráci příspěvky stále...

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​