Reportáž k Příběhu varhan

Reportáž k Příběhu varhan

Varhany v Evangelickém kostele v Kladně se po 100 letech dočkaly generální opravy. Teď mohou sloužit dalším generacím. Oprava trvala dva roky a přišla na více než 300 tisíc korun. O Příběhu varhan v Kladně natáčela Bára Kvapilová z Českého rozhlasu.

Pavla Sirůčková: Příběh varhan

Pavla Sirůčková: Příběh varhan

V rámci slavnostního uvedení opravených varhan do provozu (20. září 2020 od 10:30) proběhne také vernisáž výstavy fotografií Pavly Sirůčkové s názvem Příběh varhan. Fotografie si pak můžete prohlédnout až do 1. listopadu 2020, a to vždy v neděli po bohoslužbách, tedy cca od 10 hodin, případně po domluvě i v jiném čase.

Noc kostelů se vydařila

Noc kostelů se vydařila

Noc kostelů i přes karanténou vyvolaný posun termínu proběhla 12.6. 2020 a přilákala řadu návštěvníků. Evangelický kostel navštívilo 80 lidí, aby kromě úvodního slova faráře Leonarda Tecy shlédlo divadelní hru s názvem Tři mládenci v Nabově peci v režii Pavly Zetkové. Následoval koncert soboru KlaPoT pod vedením...

Pošlete dar církvi snadno, rychle a moderně

Pošlete dar církvi snadno, rychle a moderně

Nejen v době karantény můžete podpořit církevní a diakonické aktivity moderní a snadnou cestou. Vygenerovali jsme pro Vás QR kódy pro platby nejběžnějších sbírek - chrámové, pro Diakonii a Jeronýmovy jednoty. A pro uhrazení saláru - daru církvi na činnost. Samozřejmě lze platit standardní cestou na náš účet...

Diakonie pomáhá - pomozte Diakonii

Diakonie pomáhá - pomozte Diakonii

Diakonie ČCE spustila nový web, kde je možné získat informace o všech možných druzích pomoci, včetně krizových linek, zaregistrovat se jako dobrovolník, poskytnout peněžní pomoc, nechat se povzbudit. Cílem jsou nejohroženější skupiny obyvatel.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​