Církev virtuální

Církev virtuální

Evangelická církev posílila svou mediální činnost a dává k dispozici také nové komunikační kanály. Chceme mít a sytit dva základní kanály – webové stránky e-cirkev.cz a facebookový profil. Na webu je nyní nově dlaždice (chcete-li sekce) nazvaná Církev doma. Denně s novými materiály (texty, videa i rozhlasové nahrávky).

Evangelický farář na dalších pět let zvolen

Evangelický farář na dalších pět let zvolen

V neděli 23.2.2020 proběhla na sborovém shromáždění kladenského farního sboru ČCE volba faráře pro příští pětileté období. Zvolen byl naprostou většinou hlasů stávající kazatel Leonardo Teca.

Máme nový bankovní účet

Máme nový bankovní účet

Chcete Evangelickou církev v Kladně podpořit finančně? Váš dar bude použit na obnovu varhan, údržbu kostela, vybavení pro práci s dětmi, ale také na pořádání koncertů, besed či pomoc při charitativním prodeji výrobků chráněných dílen a další obecně prospěšné činnosti. Od ledna 2020 máme nový bankovní účet.

Vánoční hra: Noc v Betlémě

Vánoční hra: Noc v Betlémě

Pokud jste nebyli na letošní vánoční hře v Evangelickém kostele (22.12.2019), můžete jen litovat - dětští herci ji zahráli s chutí a humorem, dramaturgyně a režisérka Pavla Zetková nemusela nijak zasahovat a všichni přítomní (= plný kostel) se dobře bavili. Vánoční evangelium jsme tak vyslechli zase trochu jinak.

Varhany budou jako nové

Varhany budou jako nové

Na kůru kostela je nyní poněkud prázdno. Přesto zde fotografka Pavla Sirůčková našla inspiraci. Varhany v Evangelickém kostele dospěly do generální opravy: Po roce váhání, průtahů a výměně dodavatele se práce konečně rozběhly a nyní již si píšťaly i další části nejsložitějšího hudebního nástroje dopřávají ozdravnou kúru.

Farní sbor Českobratrské církve evangelické v Kladně

Farní sbor
Českobratrské církve evangelické
v Kladně

Projekt je financován s podporou grantového systému ČCE pro diakonické a rozvojové projekty.​